Bukmacher bez okazałej oferty bonusowej nie ma dzisiaj właściwie racji bytu. Firmy bukmacherskie prześcigają się w oferowaniu nowym graczom kolejnych dodatkowych korzyści wynikających z założenia konta.

Taka postać rzeczy ma swoje źródło w fakcie, iż legalny rynek zakładów bukmacherskich rozwija się w dynamicznym tempie i każda firma musi zadbać o utrzymanie właściwego poziomu konkurencyjności. Tym bardziej, że rywalizują one nie tylko z innymi legalnymi podmiotami działającymi w ramach tego samego rynku, ale wciąż są zmuszone podejmować nierówną walkę ze sporą rzeszą nielegalnych bukmacherów. Choć zauważyć należy, że w ostatnich latach udział w rynku tych drugich wyraźnie został ograniczony.

Bonusy dla nowych i promocje dla "starych" graczy

Bukmacherzy komponując swą ofertę bonusową muszą odpowiednio wyważyć proporcje. Największy nacisk w tym przypadku położony jest na przekonanie nowych graczy, aby założyli konto właśnie tam. Wszak przekonywanie już przekonanych nie kwestią palącą. Z drugiej jednak strony, oferowanie atrakcyjnych promocji wyłącznie nowym graczom może w dłuższej perspektywie spowodować odpływ graczy, którzy grają już dłuższy czas i nie mogą liczyć na skierowane pod ich adresem akcje promocyjne. Bukmacherzy muszą więc odpowiedzieć sobie na pytanie: "jak zjeść ciastko i mieć ciastko". W związku z tym firmy bukmacherskie wychodzą na przeciw również oczekiwaniom graczy, którzy mają konto od dłuższego czasu. Co prawda promocje te nie są tak okazałe, jak te dla nowych graczy, ale stanowią ciekawe urozmaicenie typowania.

Bonusy od depozytu

Najpopularniejszym, największym i spotykanym u każdego bukmachera, jest bonus od depozytu. Bonus ten może przybrać pokaźne rozmiary. Zazwyczaj jest uzależniony od wysokości pierwszego depozytu. Gracz otrzymuje na konto bonusowe równowartość pierwszej wpłaty, ale nie większą, niż określoną w regulaminie promocji. Bonus taki wymaga kilkukrotnego obrócenia w celu jego uwolnienia i wypłaty. Obrót bonusem od depozytu musi również odbywać się według określonych reguł, czyli wymaganej liczbie zdarzeń na kuponie, wysokości kursu itd. Bonus od depozytu jest elementem oferty powitalnej, która może zostać dodatkowo powiększona, jeśli posiadamy odpowiedni kod promocyjny.


Zakłady bukmacherskie bez podatku

Zakłady bukmacherskie bez podatku to odpowiedź firm bukmacherskich na wysokie stawki podatkowe obowiązujące w naszym kraju. W Polsce legalne obstawianie możliwe jest wyłącznie za pośrednictwem legalnych, licencjonowanych podmiotów organizujących zakłady wzajemne. Obstawianie takie wiąże się jednak z obowiązkiem odprowadzenia odpowiedniego podatku od każdej stawki, a dodatkowo, jeśli wygrana przekroczy określoną w ustawie kwotę, gracz musi uiścić kolejny podatek od wygranej. Natomiast obstawianie u nielegalnych bukmacherów, działających bez licencji Ministerstwa Finansów jest zazwyczaj zwolnione z podatków. Chcą więc nieco zrekompensować graczowi fakt wyboru legalnej ścieżki typowania, a jednocześnie podnieść swoją konkurencyjność względem nielegalnych firm, legalni bukmacherzy oferują graczom specjalne promocje, w których ci mogą sięgnąć po zwiększoną wygraną. Wygrana może być powiększona o kilka, kilkanaście, a nawet 20%, w związku z czym gracz nie odczuwa straty wynikającej z odciągnięcia podatków, a te bierze na swoje barki bukmacher. Oczywiście, jak w przypadku każdego innego bonusu, tak i ten obwarowany jest szeregiem obostrzeń, dlatego konieczna jest uważna lektura regulaminu promocji, aby poznać zasady ustalone przez konkretnego bukmachera.


Zakład bez ryzyka

Inny ciekawy bonus, który może wchodzić w skład oferty na start, ale może być również skierowany to graczy mających już konto. Zakład bez ryzyka, to zakład, który w przypadku przegranej gwarantuje zwrot stawki. Najczęściej zwrot ląduje na koncie bonusowym gracza i podlega regułom takim jak inne bonusy, a więc określonego obrotu etc. Stawiając zakład bez ryzyka gracz musi zwrócić uwagę na to, jakie zakłady wchodzą w skład promocji i jakie są wymagania dotyczące samego kuponu, umożliwiające skorzystanie z niej.


Freebety

Freebet, czyli darmowy zakład, również jest elementem oferty powitalnej, ale gracz może też otrzymać go w późniejszym okresie. Niektórzy bukmacherzy oferują na przykład udział w programie lojalnościowym, w którym gracz otrzymuje punkty za swoją aktywność, a te można wymienić na nagrody. Wśród nich często znajdują się freebety. Bywa, że chcąc skorzystać z darmowego zakładu musimy w czasie rejestracji wprowadzić specjalny kod promocyjny. Taki kod można znaleźć między innymi na stronach partnerów firm bukmacherskich, lub na stronie głównej bukmacherów. Freebet nie jest bonusem okazałym, ale często można go otrzymać bez dokonania pierwszego depozytu, a nawet bez pełnej weryfikacji konta. Część bukmacherów pozwala na wypłatę freebetu już po jednokrotnym jego obróceniu.