Współczesny człowiek wyjątkowo nie lubi sytuacji, kiedy coś komplikowane jest ponad miarę. Szczególnie w dobie wszechobecnej cyfryzacji, kiedy wszelakie procesy mogą być maksymalnie uproszczone i intuicyjne.

Skomplikowane i wydłużające się procesy rejestracyjne, czy też długie formularze wymagające długotrwałego skupienia uwagi skutecznie odstraszają potencjalnych nowych klientów. Stąd właściwie wszystkie podmioty mające na celu przekonywanie i ściąganie do siebie nowych odbiorców, starają się maksymalnie ułatwić i usprawnić im rozpoczęcie znajomości.

Rejestracja u bukmachera, czyli łatwiej się już nie da

Podobnie rzecz ma się z zakładaniem konta u legalnych bukmacherów. Proces rejestracyjny został skrócony do absolutnego minimum, a jego przebrnięcie jest proste i intuicyjne. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej przyśpieszyć zakładanie konta, wielu bukmacherów wprowadza opcję tak zwanej szybkiej rejestracji i zakładania konta tymczasowego. W tym przypadku założenie konta trwa dosłownie kilka minut.

Wybór odpowiedniego bukmachera

Aby wybrać właściwego bukmachera należy zwracać uwagę na kilka czynników. Wbrew pozorom, gracz nie powinien kierować się przede wszystkim ofertą bonusów na start, bo jest to tylko czynnik mający przyciągnąć i zwrócić uwagę gracza. Zdarza się, że bardzo wysoki bonus ma przykryć inne mankamenty, które posiada bukmacher. Często jest też tak, że wysoki bonus ma szalenie zaostrzone reguły jego uwolnienia, stąd w konsekwencji wypłata takiego bonusu może być niemal niemożliwa. Za to te zdecydowanie niższe bonusy miewają również znacznie bardziej przyjazne graczowi zasady obrotu i ich wypłata w przyszłości jest po wielokroć bardziej realna. Ponadto gracz powinien skupić się na poznaniu pełnej oferty bukmachera, od zakresu dostępnych dyscyplin, przez kursy jakie ten ustala, po wygodę korzystania ze strony internetowej, czy aplikacji mobilnej. Warto w tym celu zapoznać się z charakterystyką poszczególnych firm i opiniami na ich temat. Informacje takie znaleźć można na licznych portalach, które opisują legalny rynek zakładów bukmacherskich. Kiedy już wybierzemy bukmachera, u którego założymy konto, logować możemy się również za pośrednictwem takich stron. Dzięki temu nowy gracz może otrzymać specjalny kod promocyjny, który powiększy powitalną ofertę bonusową.


Konto tymczasowe

Założenie konta tymczasowego możliwe jest u bukmacherów, którzy udostępniają tak zwaną szybką rejestrację. Gracz może założyć takie konto podając podczas rejestracji podstawowe dane, ustalając login i hasło. Konto tymczasowe nie wymaga przesłania skanu dowodu osobistego, ani podania numeru konta bankowego. Gracz posiadający konto tymczasowe może wpłacać depozyt, zawierać zakłady ograniczone określonym przez bukmachera limitem, ale nie może bez zweryfikowania konta wypłacić środków. Konto tymczasowe, jak nazwa wskazuje, jest ograniczone datą ważności, po której zostaje ono zablokowane. Dlatego gracz musi w odpowiednim momencie dokonać pełnej rejestracji w celu weryfikacji konta.


Weryfikacja konta i konto stałe

Założenie konta stałego również nie nastręcza szczególnych trudności. Zazwyczaj jest ograniczone do trzech prostych kroków. Gracz musi oczywiście podać adres mailowy i ustanowić hasło do swojego konta, podać szczegółowe dane osobowe i adresowe, a także przesłać skany dwóch stron dowodu potwierdzającego tożsamość. Wymagane jest również podanie numeru konta bankowego, na które przesyłane będą środki z ewentualnych wygranych. Podczas rejestracji należy też zwracać uwagę, czy bukmacher pyta nas o chęć korzystania z oferty bonusowej. Jeśli tak, powinniśmy zaznaczyć odpowiednie pola. Wielu bukmacherów pyta też o kod promocyjny pozwalający zwiększyć ofertę powitalną o dodatkowe profity. Zdarza się, że gracze poprzez brak uwagi i pośpiech, już na starcie zaprzepaszczą szansę na skorzystanie z bonusów i promocji na start. Po przejściu pełnej procedury rejestracyjnej, nasze konto zostaje poddane weryfikacji. W zależności od pory dnia i tygodnia, a więc od tego, jak mocno obciążone pracą są firmy bukmacherskie, weryfikacja konta może trwać od kilkudziesięciu minut, do kilku, kilkunastu godzin.


Odpowiedzialna gra i limity

Wszelkie procedury weryfikacyjne są wymogiem nałożonym na bukmacherów wynikającym z ustawy, który mówi o obowiązku posiadania procedur umożliwiających weryfikację wieku gracza. Innym wymogiem, który należy spełnić zakładając konto jest samodzielne ograniczenie gracza limitami stawki i czasu gry. Ponadto bukmacher zobowiązany jest zaznajomić gracza z zasadami odpowiedzialnej gry i przedstawić mu stosowny regulamin.


Kod promocyjny i bonusy

Jeśli podczas rejestracji zaznaczyliśmy, że chcemy skorzystać z bonusowej oferty powitalnej, a także wpisaliśmy kod promocyjny, to środki bonusowe, o ile tak stanowi regulamin, powinny znaleźć się na zweryfikowanym koncie gracza najpóźniej po dokonaniu pierwszego depozytu. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że niektórzy bukmacherzy wypłacają bonus na przykład po obróceniu pewnej kwoty, lub partiami, w raz z postępem obrotu. Istnieją też bonusy, które otrzymać można bez weryfikacji konta, a nawet bez wpłacenia pierwszego depozytu.